“Wszelka sztuka jest naśladowaniem natury”
- Seneka Młodszy
Biomasy
Opakowania
Logistyka
Oferta Handlowa

Profil działalności firmy McOttis. Architektura krajobraz oraz Aranżacje i projektowanie ogrodu – który łączy funkcjonalności i nowoczesność z proekologicznym przesłaniem. Zieleń umila życie i w tym tkwi jej i nasza siła. Siła zieleni sprawia że pragniemy być cały czas blisko niej.

Kompozycje naturalne i sztuczne zieleń wewnętrzna i zewnętrzna: systematycznie badamy istnienie społecznych, ekologicznych i geologicznych warunków i procesów w krajobrazie, oraz konstrukcje interwencji, które wytwarzają pożądany efekt.

Nasze materiałyZajmujemy się głównie dostawą materiałów drewnianych krajobrazowych, które są podstawowymi elementami składowymi ogrodu:

 • Podkłady kolejowe – na dramatycznie podniesione podłóża, stawów, dróg, schody, fotele,
 • Słupy telegraficzne – na oznakowanie stanowiska granic, huśtawki, domki na drzewie
 • Mierzwa zrębków drzewnych – na ścieżkach, w sadach, w kwietnikach, na placach zabaw
 • Kłody – na stopnie-kamieni, siedzenia, figurki przyrodnicze oraz na spalanie!

PODKŁADY KOLEJOWE: Podkłady kolejowe wykonane są z wysokiej jakości drewna. Charakteryzują się niesamowitą trwałością i wytrzymałością na czyniki pogodowe. Drewno to jest specjalnie konserwowane. Odpowiednia konserwacja sprawiła, że nawet po wycofaniu z użytku podkłady mogą być przez wiele lat wykorzystywane w naszych ogrodach. Podkłady kolejowe to znakomity materiał na różnego rodzaju budowle ogrodowe. Zdobywają coraz większe uznanie zarówno u projektantów, jak u właścicieli ogrodów. Podkłady kolejowe wyglądają szlachetnie, dobrze komponują się zarówno z roślinami jak i innymi materiałami wykorzystywanymi przy urządzaniu ogrodów.

Nowe lub używane; drewna liściastych lub iglastych, impregnowane lub nie impregnowane. Dostarczamy podkłady kolejowe na terenie Polski, Wielkiej Brytanii jak i Europie oraz Izraela, a także usługi cięcia, zarówno dla użytkowników indywidualnych i komercyjnych. Możemy dostarczyć każdą ilość materiałów, od pojedynczych elementów do większych zamówień. Zapraszamy do omówienia projektu.   Używane nasycony klasy 1 iglasta Podkłady kolejowe Wymiar: 2600 mm (w przybliżeniu) x 250mm x 125/150mm Opakowanie: 24 -28sztuki w paczce Pełny załadunek: 384 – 416sztuki

Cztery dobre kwadratowe boki, minimalne wady / pękniecie, stała jakość, rozmiar i kształt, kwadratowe końcówki przy minimalnym pęknieciu. Kreozotowy nasycone (należy obchodzić się w rękawicach i przestrzegać UE regulaminu). Używane nasycony klasy 2 iglaste podkłady kolejowe Rozmiar: 2600 mm (w przybliżeniu) x 250mm x 125/150mm Opakowanie: 24 – 28sztuki Pełny załadunek: 384 – 418sztuki

Zazwyczaj wykonane z sosny, są dobrej jakości i równie solidne jak klasa 1 podkłady kolejowe, z bardziej rustykalnego wyglądu i wyższy stopień uszkodzenia i z minimalną próchnicą powierzchni. Te podkłady nieco szorstkie okrągłe krawędzie, nie muszą mieć równomiernej długości i szerokości. Może mieć dość ciężką powierzchnię i pękniecia końców, jednak to nie jest szkodliwe dla ogólnej sztywności strukturalnej podkładu. Nadaje się do wielu zastosowań, w których bardziej rustykalny wygląd jest pożądany, od dekoracyjnych do przechowywania w glebie. Bardziej wykorzystanych w inżynierii aplikacji, takich jak kruszywa zatok i objazdy dróg.

Nienasycona Nowe podkłady kolejowe liściaste i iglaste Rozmiar: 2600 mm (w przybliżeniu) X 250mm X 125 -150mm Opakowanie: 20 -24sztuki Pełny rozmiar obciążenia: 300 – 360sztuk

Ze względu na naturalnie otwarte ziarna liściaste, mogą one mieć dość ciężką powierzchnię i pekniecia na końcach, jednak nie jest to szkodliwe dla ogólnej sztywności strukturalnej podkładu. Podobnie jak w przypadku klasy 1 Podkłady kolejowe Nienasycona liściaste, mogą one również być używane w aplikacjach, w których korzystanie z impregnowanego krosotowego drewna jest zabronione. ZIELONY BALTIC -ciśnieniowa impregnowanacja podkłady kolejowe 2600/2400 x 250/225 x 150/100mm Elementy zabudowyZIELONY BALTIC ciśnieniowa impregnowanacja deski tarasowe 4800mm x 100mm x 47mm Ukształtowany kamień (Cultured Stone):- jest idealnym rozwiązaniem dla

 • Wspaniałego wnętrza i wyposażenie ściany zewnętrznie
 • niebanalne kominki i kominy
 • Krajobrazu wokół basenów, wejść i ogrodów
 • akcentów patii i chodników
 • Klasycznych ścian, kolumn i filarów
 • Innowacyji okładzin ściennych

Drewna budowlanego:

CEGŁY UŻYWANE :- rozbiórkowa czerwona klasztorna gotycka, wymiary cegły 27cm-30cm długości,szerokość od13,cm-15cm,wysokość 7cm-8cm. Cegła jest spaletowana po 240 – 360sztuki (paleta , zabezpieczona folią strech). Cegłę można wykorzystać do rozwiązań dekoracyjnych – budowy kominów , kominków , ogrodzeń i wielu innych rozwiązań ( szczególnie polecana do stawiania pojedyńczych ścian wewnętrznych). Cegłę z powodzeniem można ciąć na płytki.

PALISADA

KORA SOSNOWA OGRODOWA –nasza kora jest w pełni czysta, zdrowa i żywego koloru. Produkowane wyłącznie z naturalnych, przyjaznych dla środowiska źródeł odnawialnych. W ogrodnictwie, kora ma wielorakie zastosowania. Nadaje się jako ściołka glęby wokół drzewek, krzewów oraz innych roślin w ogrodzie. Utrzymuje ona odpowiednią wilgotność podłoża. Ściołkowanie gleby, powoduje lepszą strukturę i zapobiega erozji gleby. Potrafimy tworzyć z kory piękne kompozycje. Bardzo estetycznie wygląda w połączeniu z zielenią roslin, idealnie odbija na tle trawników i kamieni żwirowych.

Jaki jest najlepszy naturalny chochoł?-istnieje wiele naturalnych ściółek, ściółka z miękkiego i twardego drewna, sosna słoma, stare siano.

Miękki upadek kora na place zabaw: Wykonane z ukośników cząstek kory sosnowej między 5 a 12 mm wielkości. Jest to dobry materiał absorbujący uderzenia, że jest idealny na powierzchnie placów zabaw.

 • Zgodność z obecnym UE (Australian Standard AS4422)
 • Szeroko stosowane przez rady i szkół dla placów zabaw
 • Zapewnia amortyzację bazy, które mogą pomóc zapobiec zranienie w razie upadku
 • Pomija chwastowanie na placach zabaw
 • Wymagana głębokość montażu na placach zabaw jest 250 do 300 mm

Plac Zabaw kory 10/50 estetyczny, masywny produkt, jest czerwono-brązowy, z praktycznie oczyszczonych pyłów i drobnych cząstek. Jest on zgodny z normą bezpieczeństwa branżowego i posiada wysoką odporność ogniową. Ozdobne Mulch Kora: nadaje się do szerokiej gamy profesjonalnych i domowych zastosowań krajobrazu, w tym prestiżowych miejsc, parkingów, supermarketów, parków biznesowych, wanien i skrzynek balkonowych. Szczególnie skuteczna, gdy wymagane jest wysokiej jakości dekoracyjne wykończenie. Jak obliczyć ilość potrzebnej ŚciołkiAby określić ile metrów sześciennych ściółki jest potrzebna, trzeba obliczyć powierzchnię i pożądaną głębokość zasięgu. Istnieje 8,35 metrów sześciennych na metr sześcienny. Jeden metr sześcienny obejmie 30,1 metrów kwadratowych powierzchni na centymetr chochołu. Znając metry kwadratowe swojego położa, to razy szerokość długość kwadratowych lub prostokątnych kształtów położa. Metr kwadratowy w okrągłym położu to odległość od środka koła na zewnątrz, pomnożone przez siebie a następnie pomnożyć przez pi (czyli 3.14). Ściółka z kory gospodarczej jest mieszaniną całego produktu drzewa i kory drzew iglastych. Wielkość cząstek wynosi ok. 1-35 mm. Kora gospodarcza jest tańsza niż ściołka Premium. Idealna dla dużych obszarów.

Wielkość ładunku

Pokrycie @ 10cm grubości

@ 15cm grubości

@ 20cm grubości

1.4 metrów sześciennych

14 metrów kwadratowych 10.5 metrów kwadratowych 7 metrów kwadratowych

2.8 metrów sześciennych

28 metrów kwadratowych 21 metrów kwadratowych 14 metrów kwadratowych

5.6 metrów sześciennych

56 metrów kwadratowych 42 metrów kwadratowych 28 metrów kwadratowych

8.4 metrów sześciennych

84 metrów kwadratowych 63 metrów kwadratowych 42 metrów kwadratowych
11.2 metrów sześciennych 112 metrów kwadratowych 84 metrów kwadratowych 56 metrów kwadratowych
14 metrów sześciennych 140 metrów kwadratowych 105 metrów kwadratowych 70 metrów kwadratowych

Ściółka z kory Premium jest produktem mieszanym, kora drzew iglastych z maksymalną 20% zawartością białego drewna. Wielkość cząstek wynosi 10-35mm. Ściółka z kory Premium ma większy rozmiar cząstek niż ściółka z kory gospodarczej czyni go bardziej wytrzymałą, nadając jej bardziej masywny wygląd

Wielkość ładunku

Pokrycie @ 10cm grubości

@ 15cm grubości

@ 20cm grubości

1.4 metrów sześciennych

14 metrów kwadratowych

10.5 metrów kwadratowych

7 metrów kwadratowych

2.8 metrów sześciennych

28 metrów kwadratowych

21 metrów kwadratowych 14 metrów kwadratowych

5.6 metrów sześciennych

56 metrów kwadratowych

42 metrów kwadratowych

28 metrów kwadratowych

8.4 metrów sześciennych

84 metrów kwadratowych

63 metrów kwadratowych

42 metrów kwadratowych

11.2 metrów sześciennych

112 metrów kwadratowych

84 metrów kwadratowych

56 metrów kwadratowych

14 metrów sześciennych

140 metrów kwadratowych

105 metrów kwadratowych

70 metrów kwadratowych

BIOMASY Zajmujemy się dostarczaniem biomasy do odbiorców przemysłowych, a także instytucji wykorzystujących do ogrzewania, jako paliwo biomase. Kładziemy duży nacisk na ekologie, dlatego nasze produkty produkowane są tylko z naturalnych produktów. Węgiel drzewny 100% naturalny węgiel drzewny to najbardziej popularne paliwo do grilla. Nasz produkt powstaje z najwyższej jakości surowca twardych drzew liściastych przy użyciu nowoczesnych i ekologicznych metod wypału. W procesie produkcji i konfekcji węgla stosujemy rygorystyczne procesy pozwalające nam na uzyskiwanie finalnego produktu w pełni zgodnego z normami europejskimi. Węgiel drzewny 100% naturalny węgiel drzewny to najbardziej popularne paliwo do grilla. Nasz produkt powstaje z najwyższej jakości surowca twardych drzew liściastych przy użyciu nowoczesnych i ekologicznych metod wypału. W procesie produkcji i konfekcji węgla stosujemy rygorystyczne procesy pozwalające nam na uzyskiwanie finalnego produktu w pełni zgodnego z normami europejskimi.

Zawartość nieulotnej węgla: 87% Zawartość popiołu: mniej niż 4% Zawartość wody(wilgotność): 8% Ciepło spalania: 32000kJ/kg Temperatura samozapłonu: 330oS Gęstość nasypowa: 250kg/m3 Wytwarzany z drzew liściastych posiada parametry: – zawartość czystego węgla min. 90% – granulacja: 10mm – 20mm do 7%; 20mm – 80mm do 80% – Waga opakowania: 2,5kg, 3kg, 4kg, 5kg, 10kg, oraz 15kg – Jakość : zgodna z normą DIN EN 1860-2 – Ceny z napisem i bez napisu? WĘGIEL DRZEWNY (restauracyjny) Węgiel drzewny restauracyjny to specjalnie wyselekcjonowany produkt przeznaczony dla profesjonalnej gastronomii. Większa granulacja pozwala na dłuższe i bardziej ekonomiczne grillowanie w różnego rodzaju barach, restauracjach oraz na masowych imprezach plenerowych.

Wytwarzany z drzew liściastych posiada parametry: – zawartość czystego węgla min. 90% – granulacja: 80mm – 150mm; 80mm ( – wilgotność: max 8% (zgodnie z definicją zawartą w PN-EN 1860-2) – zawartość popiołu: max 4 % (zgodnie z definicją w BS EN 1860-2) – cały gotowy produkt jest oczszony z zanieczyszczeń przed wysyłką. – węgiel posiada pełny certyfikat FSC Węgiel pakujemy w worki papierowe: 4 kg po 100 sztuk na paletach zwrotnych. Cena z napisem i bez napisu? BRYKIET WĘGLA DRZEWNEGO Brykiet grillowy produkowany jest z pyłu węgla drzewnego przy użyciu w pełni naturalnych i ekologicznych klejów bez dodatków substancji chemicznych. Podobnie jak węgiel drzewny nasz brykiet spełnia wszelkie normy europejskie.

Wytwarzany z miału węgla drzewnego posiada parametry: – zawartość czystego węgla: min 60% (zgodnie z definicją zawartą w PN-EN 1860-2). – wilgotność: max 7% (zgodnie z definicją zawartą w PN-EN 1860-2) Brykiet pakowany jest w worki papierowe: 3 kg po 200 szt. na paletach zwrotnych. 6 kg po 100 szt. Na paletach zwrotnych. Ceny z napisem i bez napisu? Węgiel drzewny INSTANT to poręczne opakowanie węgla drzewnego nasączonego podpałką. Worek wykonany z czystego ekologicznie drzewa ulega spaleniu wraz z węglem. Wystarczy umieścić opakowanie w misie grilla i podpalić jego rogi.

Waga opakowania: 3 kg, 6 kg oraz 9 kg Jakość : Zgodna z normą DIN EN 1860-2 Ceny z napisem i bez napisu? Podpałka ekologiczna to w pełni bezpieczny produkt inicjujący zapłon wytwarzany z płyty drzewnej nasączonej wysokiej klasy parafiną (norma DIN EN). Aktualnie mamy w ofercie szeroką gamę podpałek w taflach 24 i 32 kostki oraz podpałki kostkowane w tubach po 96 sztuk i woreczkach po 72 sztuki.

Parametry: – Waga opakowania 24 lub 32 kostki, tuba 96 kostek, worek papierowy 72 kostki Jakość Zgodna z normą DIN EN Ceny z napisem i bez napisu? Drewno rozpałkowe Produkt przeznaczony do rozpalania ognia w kominach, piecach itp. Produkt łupany, pakowany w worki raszlowe o pojemności 70 L Średnica rozdrobnionego drewna: do 75 mm Długość otrzymanych zrębków: 60-130 mm

Rozpałka mokra w workach raszlowych 40×50 ok 6-7 kg i worki raszlowe 40×60 ok8-9 kg do własnego wysuszenia ilosci do uzgodnienia. Drewno rozpałkowe pakowane worek 35×52-3.80zł, 40×60-4,50zł, cena netto. Drewno sosnowe dł.18-20cm. śr20x20mm suszone powietrznie. Drewno kominkowe i opałowe suche: Drewno lisciaste twarde pocięte i połupane oraz poukładane w skrzyniopalety po 1,8 mp i 2,2mp szczapy dl. 23-25 cm lub 28-30 cm Akacja,Jesion,Grab,Buk,Dąb,Brzoza,Olcha,Jawor,Wiąz

BRYKIET DRZEWNY – z trocin drzew mieszanych Brykiet w kształcie kostki RUF (twardy, zbity) – surowiec: drewno liściaste (buk dąb) – prasowany bez użycia kleju – wymiary 1 sztuki kostki brykietu: 6 x 15 x 9 [cm] – wymiar 1 worka z brykietem: 18 x 15 x 36 [cm] Brykiet pakowany w paczki po ok. 10,5 kg (12 kostek w paczce) W Ł A Ś C I W O Ś C I _ B R Y K I E T U : Kaloryczność: 19,57 MJ/kg Wilgotność: 7% Zawartość popiołu: 0,3-0,7% Czas palenia kostki: ok. 3 h (wkład ok. 4-5 kostki)

Zrębki Drzewny z ekołogiczne czystego drzewna. – bez ziemi, kamieni, plastyków, lakierów, itp… waga zrębki: 90 mp = 24 t Ekologiczne paliwa stałe w postaci pelletu drzewnego, spełniającego wysokie wymogi jakościowe zgodne z europejską normą EN 14961-2 – produkcja z odpadów drzewnych – w pełni ekologiczne paliwo – żadnych dodatków chemicznych (kleje lakiery) – drewno jako jedyny surowiec spala się neutralnie (CO2) – 100% naturalne drewno i przyjazny środowisku naturalnemu – pellet o średnicy 6mm i 8mm pakowany w big bagach po 800 kg – pellet o średnicy 6mm i 8mm pakowany w workach po 20 kg – długość 10-20mm – gęstość minimalna 11kg/m3 – wysoka kalorycznosc,- wartość opałowa min. 17,5 MJ/kg – wilgotność 7-8% – popioł 1% – Zawartość siarki – 0,01 % – możliwość zakupu luzem OPAKOWANIA Palet EURO to drewniana konstrukcja, służąca do transportu towarów. Palety stosowane są jako sztywne podłoże, na którym można układać drobniejsze opakowania i transportować je w większej ilości. Oferujemy : palety zgodne z wymiarami oraz technicznym przeznaczeniem palet w/g zaopatrzenia.

Najczęściej spotykane typy palet(długość x szerokość x wysokość):

 • „europaleta” (EUR) – 1200 x 800 x 144 mm, obciążenie do 1000 kgc
 • 1/2 (EUR) – 800 x 600 x 144 mm
 • powiększona (EUR) – 1200 x 1200 x 144 mm
 • ISO – 1200 x 1000 x 144 mm (tzw. angielka)
 • przeznaczona do kontenerów – 1135 x 1133 mm
 • elementów palet
 • nadstawek paletowych drewninych, 1200x800x200; 1200x1000x200; 1200x1200x200;
 • innych palet – według zamówień

Europaleta EUR EPAL (1200x800mm) – A1

ISMP15 Palety EUR EPAL, najwyższej jakości, nieuszkodzone, cechowane, koloru jasnego, suche, czyste (bez śladów olejów, farb, smarów, zabrudzeń technicznych np. cementu, wapna, krwi zwierzęcej oraz po transporcie ryb), o udźwigu do 1,5 t., pochodzące głównie z Unii Europejskiej i spełniające kryteria stanu użytkowanych palet ładunkowych określone w Karcie UIC 435-2 MIĘDZYNARODOWEGO ZWIĄZKU KOLEJOWEGO. Palety EURO kl. I

Oferujemy najwyższej jakości palety EURO dla wymagających klientów:

 • Używane, po dokładnej selekcji – jasne i suche
 • Nowe, IPPC, suszone ( na zamówienie)

Nasz stok paletowy pozwala utrzymać ciągłość dostaw, w jakości wymaganej przez klienta. Palety EURO kl. I/II

Oferujemy palety EURO dla klientów szukających kompromisu pomiędzy ceną a jakością:

 • Używane, po dokładnej selekcji
 • Używane, po naprawie UIC 435-4

Palety EURO kl. II

Oferujemy palety EURO ciemne nieuszkodzone:

 • Używane, po dokładnej selekcji
 • Używane, po naprawie UIC 435-4

Nasz stok paletowy pozwala utrzymać ciągłość dostaw w jakości wymaganej przez klienta. Palety przemysłowe (typ EURO)

Oferujemy palety przemysłowe:

 • Używane, po dokładnej selekcji
 • Używane, po naprawie
 • Nośność ładunkowa – do 1,5 tony

Palety przemysłowe (1200 x 1000 mm)

Oferujemy palety przemysłowe: SZEROKA

 • bez oznaczeń na klockach, tzw. „paleta angielska”.
 • Używane, po naprawie
 • Nośność ładunkowa – do 1,2 tony

Palety przemysłowe 1200 x 800 mm :

PRZEMYSŁOWE 1200×800 Oflis Oferujemy palety przemysłowe : LEKKA

 • Używane, po dokładnej selekcji
 • Używane, po naprawie
 • Nośność ładunkowa – 1 tona

Nasz stok paletowy pozwala utrzymać ciągłość dostaw, w jakości wymaganej przez klienta. Nawiążemy stałą współpracę z odbiorcą palet przemysłowych 1200×800. Ładownośc do 800kg. A także:

 • Poszukujemy uszkodzonych palet do naprawy
 • Odbieramy złom paletowy na kartę przekaznia odpadów
 • Poszukujemy dostawców palet typ euro z całej Polski

Elementy palet do palet przemysłowych. Deski z oflisem (niewielkim). Wymiary: 1200×800

 • deska górna skrajna: szer. 97mm x dł. 1200
 • deska górna środkowa : szer. 97mm x dł. 1200
 • deska górna pośrednia : szer. 140mm x dł. 1200
 • deska dolna skrajna: szer. 90mm x dł. 1200
 • deska dolna środkowa: szer. 120mm x dł. 1200
 • wspornik zewnętrzny: 90mmx90mm
 • wspornik środkowy: 120mmx90mm
 • wzdłużnica: szer. 90mm x dł. 800mm

Paleta 1100×900, 1260×1050 sucha IPPCpaleta 1100×900 – 250 szt paleta 1260×1050 – 250 szt drewno iglaste sucha IPPC 14-20 % obcinane narożniki możliwa dostawa

paleta 1100×900, 1260×1050 sucha IPPC Elementy palet do typ EURO Różne rozmiary.

WYMIARY

OPIS

TOLERANCJA

DŁUGOŚĆ

SZEROKOŚĆ

GRUBOŚĆ

+

-

 1200 100 22 DESK SOSNOWA (Świeże cięcia)   1 mm     0
 1200 145 22 DESK SOSNOWA (Świeże cięcia)   1 mm     0
  800 145 22 DESK SOSNOWA (Świeże cięcia)   1 mm     0
 1100 80 80 KANTÓWKA SOSNOWA  (Świeże cięcia)   1 mm     0
 1100 80 20 DESK SOSNOWA (Świeże cięcia)   1 mm     0
 1100  90  19  suszone, wilgotność 16-18%
 1100  140  19  suszone, wilgotność 16-18%
1100 100 38 suszone, wilgotność 16-18%
 • Produkty wolne od pleśni
 • Produkty bez wody
 • Produkty bez pęknięć, łamań lub owadów
 • Produkty bez wilgoci
 • Produkty bez otworów po owadach
 • + ve – Granica tolerancji nie więcej niż powyżej
 • Drewno nie może być stożkowe

Drewniany nadstawki paletowe IPPC/ISPM15 Oferujemy nowe i używane składane drewniane nadstawki paletowe -1200 X 1000mm, 1200 x 800mm, 600 x 800mm -deska j sosnowa drewnina strugana jedna lub dwie deski, 20 x 200mm suszone według ISPM15, wilgotność 18-22% 2,00 mm, 1,50 mm, 1,25 mm, cztery lub sześć ocynkowane zawiasy stalowe

Logistyka: Od lat zajmujemy się z powodzeniem realizacją usług transportowo-spedycyjnych. Dzięki temu nasz klient oszczędza swój czas szukania transportu. Profesjonalizm który prezentuje nasza firma daje pewność i gwarancje terminowości wykonania usług .