“Wszelka sztuka jest naśladowaniem natury”
- Seneka Młodszy
Biomasy
Opakowania
Logistyka
Architektura krajobrazu

Architektura krajobraz oraz aranżacja i projektowanie ogrodu – łączy funkcjonalności i nowoczesność z proekologicznym przesłaniem. Zieleń umila życie i w tym tkwi jej i nasza siła. Siła zieleni sprawia, że pragniemy być cały czas w jej otoczeniu.

Kompozycje naturalne i sztuczne, zieleń wewnętrzna i zewnętrzna: systematycznie badamy społeczne, ekologiczne i geologiczne warunki i procesy zachodzące w otaczającym nas krajobrazie. W rezultacie powstaje produkt, który wytwarza pożądany efekt.

Nasze materiałyZajmujemy się głównie dostawą materiałów drewnianych krajobrazowych, które są podstawowymi elementami składowymi ogrodu:

 • Podkłady kolejowe – na dramatycznie podniesione podłóża, stawów, dróg, schody, fotele,
 • Słupy telegraficzne – na oznakowanie stanowiska granic, huśtawki, domki na drzewie
 • Mierzwa zrębków drzewnych – na ścieżkach, w sadach, w kwietnikach, na placach zabaw
 • Kłody – na stopnie-kamieni, siedzenia, figurki przyrodnicze oraz na spalanie!

PODKŁADY KOLEJOWE: Podkłady kolejowe wykonane są z wysokiej jakości drewna. Charakteryzują się niesamowitą trwałością i wytrzymałością na czyniki pogodowe. Drewno to jest specjalnie konserwowane. Odpowiednia konserwacja sprawiła, że nawet po wycofaniu z użytku podkłady mogą być przez wiele lat wykorzystywane w naszych ogrodach. Podkłady kolejowe to znakomity materiał na różnego rodzaju budowle ogrodowe. Zdobywają coraz większe uznanie zarówno u projektantów, jak u właścicieli ogrodów. Podkłady kolejowe wyglądają szlachetnie, dobrze komponują się zarówno z roślinami jak i innymi materiałami wykorzystywanymi przy urządzaniu ogrodów.

Nowe lub używane; drewna liściastych lub iglastych, impregnowane lub nie impregnowane. Dostarczamy podkłady kolejowe na terenie Polski, Europy oraz Izraela. Zapewniamy także usługi cięcia materiałów, zarówno dla użytkowników indywidualnych jak i komercyjnych. Możemy dostarczyć każdą ilość materiałów, od pojedynczych elementów do większych zamówień. Zapraszamy do omówienia projektu.   Używane nasycony klasy 1 iglasta Podkłady kolejowe Wymiar: 2600 mm (w przybliżeniu) x 250mm x 125/150mm Opakowanie: 24 -28sztuki w paczce Pełny załadunek: 384 – 416sztuki

Cztery dobre kwadratowe boki, minimalne wady / pękniecie, stała jakość, rozmiar i kształt, kwadratowe końcówki przy minimalnym pęknieciu. Kreozotowy nasycone (należy obchodzić się w rękawicach i przestrzegać UE regulaminu). Używane nasycony klasy 2 iglaste podkłady kolejowe Rozmiar: 2600 mm (w przybliżeniu) x 250mm x 125/150mm Opakowanie: 24 – 28sztuki Pełny załadunek: 384 – 418sztuki

Zazwyczaj wykonane z sosny, są dobrej jakości i równie solidne jak klasa 1 podkłady kolejowe, z bardziej rustykalnego wyglądu i wyższy stopień uszkodzenia i z minimalną próchnicą powierzchni. Te podkłady nieco szorstkie okrągłe krawędzie, nie muszą mieć równomiernej długości i szerokości. Może mieć dość ciężką powierzchnię i pękniecia końców, jednak to nie jest szkodliwe dla ogólnej sztywności strukturalnej podkładu. Nadaje się do wielu zastosowań, w których bardziej rustykalny wygląd jest pożądany, od dekoracyjnych do przechowywania w glebie. Bardziej wykorzystanych w inżynierii aplikacji, takich jak kruszywa zatok i objazdy dróg.

Nienasycona Nowe podkłady kolejowe liściaste i iglaste Rozmiar: 2600 mm (w przybliżeniu) X 250mm X 125 -150mm Opakowanie: 20 -24sztuki Pełny rozmiar obciążenia: 300 – 360sztuk

Ze względu na naturalnie otwarte ziarna liściaste, mogą one mieć dość ciężką powierzchnię i pekniecia na końcach, jednak nie jest to szkodliwe dla ogólnej sztywności strukturalnej podkładu. Podobnie jak w przypadku klasy 1 Podkłady kolejowe Nienasycona liściaste, mogą one również być używane w aplikacjach, w których korzystanie z impregnowanego krosotowego drewna jest zabronione. ZIELONY BALTIC -ciśnieniowa impregnowanacja podkłady kolejowe 2600/2400 x 250/225 x 150/100mm Elementy zabudowyZIELONY BALTIC ciśnieniowa impregnowanacja deski tarasowe 4800mm x 100mm x 47mm Ukształtowany kamień (Cultured Stone):- jest idealnym rozwiązaniem dla

 • Wspaniałego wnętrza i wyposażenie ściany zewnętrznie
 • niebanalne kominki i kominy
 • Krajobrazu wokół basenów, wejść i ogrodów
 • akcentów patii i chodników
 • Klasycznych ścian, kolumn i filarów
 • Innowacyji okładzin ściennych

Drewna budowlanego:

CEGŁY UŻYWANE :- rozbiórkowa czerwona klasztorna gotycka, wymiary cegły 27cm-30cm długości,szerokość od13,cm-15cm,wysokość 7cm-8cm. Cegła jest spaletowana po 240 – 360sztuki (paleta , zabezpieczona folią strech). Cegłę można wykorzystać do rozwiązań dekoracyjnych – budowy kominów , kominków , ogrodzeń i wielu innych rozwiązań ( szczególnie polecana do stawiania pojedyńczych ścian wewnętrznych). Cegłę z powodzeniem można ciąć na płytki.

PALISADA

KORA SOSNOWA OGRODOWA –nasza kora jest w pełni czysta, zdrowa i żywego koloru. Produkowane wyłącznie z naturalnych, przyjaznych dla środowiska źródeł odnawialnych. W ogrodnictwie, kora ma wielorakie zastosowania. Nadaje się jako ściołka glęby wokół drzewek, krzewów oraz innych roślin w ogrodzie. Utrzymuje ona odpowiednią wilgotność podłoża. Ściołkowanie gleby, powoduje lepszą strukturę i zapobiega erozji gleby. Potrafimy tworzyć z kory piękne kompozycje. Bardzo estetycznie wygląda w połączeniu z zielenią roslin, idealnie odbija na tle trawników i kamieni żwirowych.

Jaki jest najlepszy naturalny chochoł?-istnieje wiele naturalnych ściółek, ściółka z miękkiego i twardego drewna, sosna słoma, stare siano.

Miękki upadek kora na place zabaw: Wykonane z ukośników cząstek kory sosnowej między 5 a 12 mm wielkości. Jest to dobry materiał absorbujący uderzenia, że jest idealny na powierzchnie placów zabaw.

 • Zgodność z obecnym UE (Australian Standard AS4422)
 • Szeroko stosowane przez rady i szkół dla placów zabaw
 • Zapewnia amortyzację bazy, które mogą pomóc zapobiec zranienie w razie upadku
 • Pomija chwastowanie na placach zabaw
 • Wymagana głębokość montażu na placach zabaw jest 250 do 300 mm

Plac Zabaw kory 10/50 estetyczny, masywny produkt, jest czerwono-brązowy, z praktycznie oczyszczonych pyłów i drobnych cząstek. Jest on zgodny z normą bezpieczeństwa branżowego i posiada wysoką odporność ogniową. Ozdobne Mulch Kora: nadaje się do szerokiej gamy profesjonalnych i domowych zastosowań krajobrazu, w tym prestiżowych miejsc, parkingów, supermarketów, parków biznesowych, wanien i skrzynek balkonowych. Szczególnie skuteczna, gdy wymagane jest wysokiej jakości dekoracyjne wykończenie. Jak obliczyć ilość potrzebnej ŚciołkiAby określić ile metrów sześciennych ściółki jest potrzebna, trzeba obliczyć powierzchnię i pożądaną głębokość zasięgu. Istnieje 8,35 metrów sześciennych na metr sześcienny. Jeden metr sześcienny obejmie 30,1 metrów kwadratowych powierzchni na centymetr chochołu. Znając metry kwadratowe swojego położa, to razy szerokość długość kwadratowych lub prostokątnych kształtów położa. Metr kwadratowy w okrągłym położu to odległość od środka koła na zewnątrz, pomnożone przez siebie a następnie pomnożyć przez pi (czyli 3.14). Ściółka z kory gospodarczej jest mieszaniną całego produktu drzewa i kory drzew iglastych. Wielkość cząstek wynosi ok. 1-35 mm. Kora gospodarcza jest tańsza niż ściołka Premium. Idealna dla dużych obszarów.

Wielkość ładunku

Pokrycie @ 10cm grubości

@ 15cm grubości

@ 20cm grubości

1.4 metrów sześciennych

14 metrów kwadratowych 10.5 metrów kwadratowych 7 metrów kwadratowych

2.8 metrów sześciennych

28 metrów kwadratowych 21 metrów kwadratowych 14 metrów kwadratowych

5.6 metrów sześciennych

56 metrów kwadratowych 42 metrów kwadratowych 28 metrów kwadratowych

8.4 metrów sześciennych

84 metrów kwadratowych 63 metrów kwadratowych 42 metrów kwadratowych
11.2 metrów sześciennych 112 metrów kwadratowych 84 metrów kwadratowych 56 metrów kwadratowych
14 metrów sześciennych 140 metrów kwadratowych 105 metrów kwadratowych 70 metrów kwadratowych

Ściółka z kory Premium jest produktem mieszanym, kora drzew iglastych z maksymalną 20% zawartością białego drewna. Wielkość cząstek wynosi 10-35mm. Ściółka z kory Premium ma większy rozmiar cząstek niż ściółka z kory gospodarczej czyni go bardziej wytrzymałą, nadając jej bardziej masywny wygląd

Wielkość ładunku

Pokrycie @ 10cm grubości

@ 15cm grubości

@ 20cm grubości

1.4 metrów sześciennych

14 metrów kwadratowych

10.5 metrów kwadratowych

7 metrów kwadratowych

2.8 metrów sześciennych

28 metrów kwadratowych

21 metrów kwadratowych 14 metrów kwadratowych

5.6 metrów sześciennych

56 metrów kwadratowych

42 metrów kwadratowych

28 metrów kwadratowych

8.4 metrów sześciennych

84 metrów kwadratowych

63 metrów kwadratowych

42 metrów kwadratowych

11.2 metrów sześciennych

112 metrów kwadratowych

84 metrów kwadratowych

56 metrów kwadratowych

14 metrów sześciennych

140 metrów kwadratowych

105 metrów kwadratowych

70 metrów kwadratowych